İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz.
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Yan Menü
KOSGEB’in Rusya ile İşbirliği Çalışmaları Devam Ediyor
KOSGEB’in  Rusya ile İşbirliği Çalışmaları Devam Ediyor

KOSGEB ve OPORA İşbirliğinde Yeni Dönem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu (RF) Devlet Başkanı Vladimir Putin'in eş başkanlıklarında gerçekleştirilen Türkiye – Rusya Federasyonu Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) Toplantısının ardından KOSGEB ile RF Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Kurumu (OPORA) arasında KOBİ’ler alanında işbirliklerinin sürdürülmesi için yeni bir anlaşmaya imza atıldı.

10.03.2017 tarihinde Moskova’da Kremlin Sarayı’nda yapılan Türkiye - RF ÜDİK VI. Toplantısının ardından iki ülke arasında Ekonomi, Dışişleri, Kültür ve Turizm ile Adalet Bakanları tarafından çok sayıda anlaşmaya imza atıldı. KOBİ’ler alanında işbirliğine yönelik Mutabakat Zaptını (MOU) heyette yer alan KOSGEB Başkanı Recep Biçer ile OPORA Başkanı Alexander Kalinin imzaladı.

Her iki ülke arasında KOBİ’ler alanında KOSGEB tarafından 1993’ten bu yana yürütülen işbirliği çalışmaları çerçevesinde daha önce 10 Ekim 2011 tarihinde OPORA ile ve 01 Aralık 2014 tarihinde RF Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ile Mutabakat Zaptı imzalanmış, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ile imzalanan Mutabakat Zaptı çerçevesinde kurulması kararlaştırılan Türk-Rus KOBİ Çalışma Grubunun I. Dönem Toplantısı 2015 yazında Moskova’da yapılmıştı. OPORA ile yenilenen bu anlaşma ile birlikte KOSGEB’in yurtdışındaki KOBİ kuruluşları ile yaptığı anlaşma sayısı 69’a ulaştı.


Tarih: 11 Mart 2017
GALERİ