İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz.
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Yan Menü
KOSGEB'le 30 Bin Yeni İşletme Açtık
KOSGEB'le 30 Bin Yeni İşletme Açtık

“KOSGEB aracılığı ile 700 milyon lira destek verildi. Yarısı kadın olmak üzere, 30 binden fazla yeni girişimci iş yeri sahibi oldu.”

“Devletin verdiği teşvikleri alın, işiniz yoksa işinizi kurun, varsa geliştirin.”

Türkiye Esnaf Buluşması'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye, Allah'ın izniyle, tüm meselelerin üzerinden gelecek dirayete, imkana sahiptir İş dünyamız, lütfen dedikodulara, güncel tartışmalara aldırmasın, devletin verdiği teşvikleri alın, işiniz yoksa işinizi kurun, varsa geliştirin, büyütün" dedi.

“KOSGEB aracılığı ile 700 milyon lira destek verildi.  Yarısı kadın olmak üzere, 30 binden fazla yeni girişimci iş yeri sahibi oldu.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB aracılığı ile işletmesini kuran yeni girişimcilere  700 milyon lira destek veriliğini, bu desteği alan 30 bin girişimcinin yarısının kadın girişimci olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB’den destek alarak işletmesini açan girişimci örneklerini anlatırken, “ Öyle girişimici örnekleri var ki, insanın gözleri yaşarıyor. Mesela, Tekirdağlı kadın girişimci olan, Göknur Damat kardeşimiz, kanser illetine maruz kalınca köşesine çekilmek yerine iş hayatına atıldı. Aldığı KOSGEB desteği ile kendi işinin patronu oluyor ve o motivasyonla kanseri yeniyor. Adıyamanlı Naile Şahin kardeşimiz, 52 yaşında kendi gıda markasının sahibi oldu. Ostimde Özgür Çimen kardeşimiz, helikopter camı üretmeye başladı. İvedik Organize Sanayi Bölgesinde Arif Kalender kardeşimiz, güvenlik güçlerimizin teröristlere karşı daha etkili mücadelesine yardımcı olabilmek için köşe silahı geliştirdi. İşte bu şekilde 30 bin ayrı hikaye var. Bunlar bizi güçlü kılan ve geleceğe taşıyacak olan hikayelerdir.” Dedi

“Siz yürüdükçe, devletiniz sizin önünüzü açmaya devam edecektir.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Bağcılar Spor Kompleksi'nde düzenlenen Türkiye Esnaf Buluşması'na katıldı. Son dönemde esnaflar için yapılan ekonomik düzenlemelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Millet olarak bizi bugüne ulaştıran yüksek ahlaktır. Bizde esnaf Ahi'dir, yani kardeştir, eli açıktır. Esnaf ve sanatkarların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Esnaf ve sanatkarların haksız rekabete karşı korunması gerektiğine inanıyoruz, çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz. Türkiye, Allah'ın izniyle, tüm meselelerin üzerinden gelecek dirayete, imkana sahiptir. İş dünyamız, lütfen dedikodulara, güncel tartışmalara aldırmasın, devletin verdiği teşvikleri alın, işiniz yoksa işinizi kurun, varsa geliştirin, büyütün. Göreceksiniz ki siz yürüdükçe devletiniz de sizin önünüzü açmaya devam edecektir.” dedi.

 

 


Tarih: 20 Mart 2017
GALERİ