Yükleniyor...
Yenilikçi, teknolojik ve katma değeri yüksek bir ürün üreten, bu ürünü uluslararası pazarlara taşımak isteyen ve ihracat odaklı çalışan KOBİ’ler önceliğimiz olmak üzere yeni bir vizyon ile bütün KOBİ’lerimize gerekli desteği sağlayacağız.

Mardin’deki KOSGEB Destekli İşletme, Dev Firmalara Üretim Yapıyor

Mardin’deki KOSGEB Destekli İşletme, Dev Firmalara  Üretim Yapıyor

Mardin Gıda Toptancıları Sitesi'nde KOSGEB’in Girişimcilik Desteği ile kurulan Zamur Tekstil, ünlü markalara fason üretim yapıyor. 50 kişinin çalıştığı tekstil atölyesinde günlük üretim mevsime göre 2 bin ile 2 bin 500 parça arasında değişiyor.

27.07.2015 tarihinde Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir iş yeri kiralayıp KOSGEB’in Girişimcilik Programı'ndan faydalanarak 5 işçi ile üretime başlayan girişimci, tekstil işini daha da büyüttü. 

Girişimci, işlerin günden güne iyiye gitmesiyle işletmesini Ekonomi Bakanlığı'nın sağladığı Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında Mardin Organize Sanayi Bölgesi'ne taşıdı. Bu süreçte istihdam kapasitesini 150 kişiye çıkarıp; LC Waikiki, Cotton, Defacto ve Ceykep Tekstil gibi firmalara şu anda aktif olmak üzere fason üretimi yapmaya başladı.

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen kumaş tedarikçisi olan büyük firmaların sekteye uğradığı dönemde Zamur Tekstil,çalıştığı firmalara verdiği güvenden dolayı hiç bir sorun yaşamadan ayakta durmayı başardı.

İşletme, tekstil sektöründe yakaladığı bu başarının ardından hedeflerini ve ürün yelpazesini geliştirip Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde istihdam alanını daha da büyüterek 300 çalışan ile kendi markasını oluşturmayı ve yurt dışına ihracata başlamayı arzulamaktadır.