KOSGEB Başkanı Kurt, Artvin Arhavi’de selden etkilenen esnaf ve işletmeleri ziyaret etti
Tarih: 02 Ağustos 2021

KOSGEB, sel ve yangından etkilenen esnaf ve işletmelere yönelik olarak 250 bin TL üst limitli acil destek kredisi programı başlattı. KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, Artvin'in Arhavi ilçesinde esnaf ve işletmeleri ziyaret ederek destek programını anlattı.

İlk olarak ilçedeki hükümet konağına gelen Kurt, burada Artvin Valisi Yılmaz Doruk bir süre görüşerek, 22 Temmuz’da Kapisre Deresi'nin taşması sonucu meydana gelen selde zarar gören esnaf ve işletmelerin durumlarının ele alındığı toplantıya katıldı.

KOSGEB Başkanı Kurt, toplantıda selden ve yangından etkilenen işletmelere dönük olarak başlatılan acil destek kredisi programa dair bilgi verdi.

Kurt toplantı sonrası Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Kesimal, Arhavi Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Hikmet Çakar ve AK Parti Arhavi İlçe Başkanı Remzi Gedik ile birlikte sel bölgesini gezerek burada, esnaf ve işletme sahipleriyle görüştü.

Esnafa “Geçmiş olsun”dileklerini ileten Kurt, afetten etkilenen işletmelere dönük olarak başlatılan bir yıl geri ödemesiz faizsiz acil destek kredisi programa dair esnafla bilgi verdi.

Kurt, işletmelerin programa başvurmalarını isteyerek “Programın üst limiti 250 ben lira. KOSGEB olarak faizini biz karşılayacağız. 36 ay vadeli bu programın ilk 12 ayı geri ödemesiz olacak.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021