KOSGEB, yurt dışından ithal edilen ürünleri Türkiye’de yerli ve milli imkânlarla üretecek olan KOBİ’lere 6 milyon liraya kadar destek verecek.

Kadın Girişimci Sondaj Makinesi İhraç Ediyor

Kadın Girişimci Sondaj Makinesi İhraç Ediyor

Sektöre yedek parça tedariki ile giriş yapan kadın girişimci Hande Gözüm, yerli imkânlarla ürettiği makineleri yurt dışına pazarlayarak istihdama da önemli katkılar sağlıyor

Hidroport Mühendislik, proje çözümleri ve üretimleriyle maden sektörünün aranan yüzü oldu. Ankara’da buluna 300 metrekarelik mağazada başlayan serüven, ürettiği makineleri ihraç eden uluslararası bir işletmeyle devam ediyor.

Başlangıçta birkaç sektöre yalnızca ürün tedariki yapan işletme, makine imal etti, yeni ürünler geliştirdi ve şimdilerde ise maden sektöründe kullanılan karotlu sondaj makinelerini yurt dışına ihraç ediyor.

KOSGEB Desteği

KOSGEB desteklerinden de faydalanan Hidroport, Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı ile bir projeyi başarıyla tamamladı. İşletme Geliştirme Desteği’nden faydalandı. KOSGEB’den 350 bin TL destek aldı.

Karotlu Sondaj Makinesi Üretimi

Türkiye ve yakın coğrafyalarında makine imalatı, komponent satışı, mobil ve endüstriyel hidrolik ile elektrik otomasyon alanlarında faaliyet gösteren Hidroport Mühendislik, çeşitli distribütörlükleriyle malzeme tedariki de yapıyor. Enerji sektörü ve savunma sanayisine sunduğu hizmetlerle müşterilerinin beğenisini kazanan firma, bu hizmetlerinin yanı sıra şu anda sunduğu HD serisi karotlu sondaj makineleriyle de maden sektöründe çözüm ortağı oluyor.

Birçok farklı alanda çalışma yürüten Hidroport Mühendislik, maden sektörüne yönelik makine üretimleriyle beraber sondaj sahalarında yaşanabilecek zorluklara yönelik çözümler üzerinde de çalışıyor.

İşletme dokuz yıl önce maden, enerji, savunma sanayisi ve bunun gibi hidrolik uygulamaların kullanıldığı tüm sektörlere hidrolik ve mekanik alanlarda hizmet vermek üzere faaliyetlerine başladı. Uzun süre anahtar teslim uygulamalar, sistem ve makine revizyonları, hidrolik ve otomasyon uygulamaları hizmetlerinin yanında çeşitli distribütörlüklerle yine çok çeşitli sektörlere malzeme tedariki yaptı. Şu an ise maden arama faaliyetlerinde kullanılmak üzere karotlu sondaj makineleri üretiyor.

Hidrolik Uygulamalarının Olduğu Sektörlerde

Hidroport Mühendislik, maden sektörünün yanı sıra enerji sektörüne ve savunma sanayisine yönelik çalışmalar da yürütüyor. Hidrolik uygulamaların yer aldığı tüm sektörlere hizmet veriyor. Şu anda şirketin üretmekte olduğu en kapsamlı makineler, hidrolik geçmişinin ışığında geliştirdiği HD serisi karotlu sondaj makineleri oldu. Bunun yanı sıra pompa, motor ve valflerin test edilebildiği test sistemleri üretimi de yapıyor. Bünyesinde bulunan birçok Avrupa markası hidrolik komponentlerini müşterileriyle buluşturabiliyor.