İslam İşbirliği Teşkilatı Üye Devletleri 18. Ticaret Fuarı (16-18 Haziran 2023, Lahore Fuar Merkezi, Pakistan)

Pakistan, 16-18 Haziran 2023 tarihleri arasında Lahor Fuar Merkezi'nde İslam İşbirliği Teşkitalı (İİT) Üye Devletleri 18. Ticaret Fuarı'na ev sahipliği yapacaktır.

İslam Ticaret Kalkınma Merkezi (İTKM), Pakistan Ticaret Bakanlığı ve Ticaret Geliştirme Kurumu (TDAP) işbirliğiyle, "Girişimcilik Yoluyla Kadın Güçlendirme" teması altında, İİT üye devletleri arasındaki iş dünyası, Ticaret Tanıtım Organizasyonları (TTO'lar), Yatırım Teşvik Ajansları (YTA'lar), Ticaret ve Sanayi Odaları, meslek birlikleri/federasyonları ve ekonomik işletmelerin ürün ve hizmetlerini tanıtmaları, ticari işlemler yapmaları ve ortaklıklar kurmaları için bir platform sağlamaktadır.

Fuarın yan etkinlikleri şunları içerecektir:

  1. Pakistan-Afrika İş Forumu
  2. İİT Asya YTA Politika Diyaloğu Forumu
  3. Helal Sertifikasyonu Eğitimi Atölyesi
  4. Helal Ekonomi Raporu Sunumu
  5. Asyalı Kadın Sahibi İşletmeler ve Kooperatiflerin Yararına Pazar Erişimi ve Değer Zinciri Yönetimi Eğitim Atölyesi
  6. Girişimcilik/Lahor Girişimi
  7. Yiyecek Festivali
  8. B2B görüşmeleri

Bu etkinlik, değer zincirleri ve ortak girişimlerin geliştirilmesi, ürün ve fikirlerin değişimi yanı sıra diğer sergileyen şirketlerle işbirliği yapma fırsatı da sunacaktır.

KOBİ’lerimizin ürünlerini sergilemek için, fuar yetkilileri aşağıdaki ücretleri sunmaktadır:

  1. a) Donatılmış her metrekarelik (standart kabuk) stand için 195 Amerikan Doları. b) Eşyasız her metrekarelik kapalı boş alan için 170 Amerikan Doları,

Fuarla ilgili daha fazla ayrıntıya https://icdt-tradevents.org/en/18thtfoic/ adresinden erişilebilir. Sorularınız için lütfen Pakistan Başkonsolosluğu Ticaret ve Yatırım Birimine başvurunuz.

İlgilenen KOBİ’lerimize duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2023